Pan Darek uratował nagranie ze spotkania – przestery z mikrofonów były tak duże, że nagranie w ogóle nie nadawało się do słuchania. Po szybkiej konsultacji z Panem Darkiem zleciłam naprawę dźwięku i nie będzie przesadą, jeśli powiem, że wynik przerósł moje oczekiwania – jest efekt wow. Ponadto, usługa wykonana ekspresowo.
Ana Matusevic (Instytut Kultury Miejskiej)
Gdańsk

Zgłosiłem się do Darka z prośbą o naprawę dźwięku źle nagranego przez klienta. Sprawa była pilna, deadline był do północy i zostały mi dwie godziny na naprawę. Zajmuję się produkcją video, i o ile potrafię zrobić prosty mastering w adobe audition, to przy tym zleceniu potrzebowałem pomocy profesjonalisty. Darek w ekspresowym tempie naprawił dźwięk, całość zajęła 58 minut od pierwszej wiadomości na czacie. Powiedzieć że cena była ok to jak skłamać. Była bardzo dobra. Do północy została mi jeszcze godzina, to będzie spokojny montaż.

Piotr Krężel, 24fps.pl

Gabriela Jaskuła. Jestem aktorką, pracuję w Teatrze im. H. Ch. Andersena w Lublinie, z wieloletnim doświadczeniem w pracy na scenie, pracy głosem, pracy z ludźmi. Na rynek lektorski wchodzę dopiero od paru miesięcy i tym bardziej cieszę się, że mogłam na swojej drodze trafić na Darka. Jest on profesjonalistą, który po prostu zna się na rzeczy. Ma niesamowite wyczucie, słyszy niuanse, bagatelizowane często przez realizatorów. Nagrywamy razem audiobooki i wciąż jestem pod wrażeniem jego pracy. Z pełnym przekonaniem i zaufaniem wejdę w kolejne projekty we współpracy z Dariuszem. Ponieważ jego nazwisko oznacza niezawodną robotę na najwyższym poziomie, na czas i w pełnym oddaniu. Dzięki jego sugestiom sprawnie wyposażyłam i przygotowałam sprzęt do nagrywania w studiu domowym- dźwięk bez zarzutów. Za każdym razem wiem, że mogę liczyć na jego niezawodną i skuteczną pomoc. Dariusz jest też świetnym lektorem- ma niezwykłą barwę i wyjątkowy temperament, dzięki jego wskazówkom sama udoskonalam mój warsztat. Jestem wdzięczna, że mogę wchodzić w świat lektorski współpracując z Dariuszem Marchewką.

Z Darkiem współpracujemy od lat, głównie na polu podcastów i audycji radiowych. Do każdego realizowanego przez siebie materiału przygotowuje się starannie, dysponując merytoryczną wiedzą w danej dziedzinie. Umiejętność jasnego formułowania swoich myśli sprawia, że współpraca z nim to czysta przyjemność zarówno dla mnie, jako osoby zlecającej audycję, ale przede wszystkim zadowolenie naszych słuchaczy, którzy zawsze otrzymają materiał przygotowany z należytą starannością.
Michał Dziwisz, http://www.tyflopodcast.net i http://www.radiodht.com

Jesteśmy zadowoleni z usług Multilektor.pl. Bardzo dobra współpraca – dobry kontakt, szybka wycena, przystępna cena oraz doskonała jakość. Z pewnością wrócimy w przypadku kolejnych projektów z potrzebą wykorzystania lektora. Polecamy! Firma JAWI


Bardzo szybka realizacja zamówienia. Gotowy materiał dostałem już po około godzinie od momentu pierwszego kontaktu. Bardzo profesjonalne brzmienie. Lektor bardzo dobrze podkreśla charakter reklamy. Bardzo dobra umiejętność intonacji poszczególnych części tekstu. Niska cena. Całość realizacji oceniam na 10/10.
Remus Foto Video Mateusz Remus


Już od jakiegoś czasu współpracuję z Darkiem przy produkcji nagrań audio i zawsze jestem zadowolony. Dźwięk jest zawsze soczysty, efekty zawsze świetne, a muzyka doskonale dobrana do danego nagrania. Jakość dźwięku jest zawsze na najwyższym poziomie. Jeśli ja jestem zleceniodawcą to Darek zawsze szybko i konkretnie zrobi mastering nagrania, doda efekty i muzykę. Nie ma znaczenia czy to reklama, czy spot informacyjny, czy podcast. Szybko negocjujemy stawkę i realizujemy zlecenie. Jeśli Darek jest zleceniodawcą, to zlecenia są szybkie, dobrze płatne i co ważne płatne praktycznie od razu.Należy zwrócić uwagę, że Darek jest też świetnym fachowcem od sprzętu studyjnego. Ma szeroką i dogłębną wiedzę na temat mikrofonów, interfejsów oraz wszelkiego sprzętu studyjnego. Darek trzyma wysoki poziom, tak więc przy miernej jakości nagraniach nie będzie chciał brać udziału.
Z całego serca polecam współpracę z Darkiem i życzę mu wielu owocnych zleceń. Wojciech Masiak

http://www.czytawojtek.pl/

Już po raz  drugi skorzystaliśmy z usług Dariusza i tak jak poprzednim razem, tak i teraz jesteśmy zadowoleni. Potrzebowaliśmy głosu lektora do zapowiedzi naszych artystów.

Był to ważny dla nas koncert, i zależało nam na dobrym, pierwszym wrażeniu naszych słuchaczy, już od pierwszych sekund. Nasze oczekiwania zostały spełnione, ponieważ dynamika i barwa głosu lektora z jaką Dariusz przedstawił naszych wspaniałych artystów sprawiły, że koncert na długo zostanie w pamięci naszej, oraz naszych odbiorców.

Dariusz jest osobą kreatywną i kompetentną. Ponadto wykazuje się dużym zaangażowaniem w realizację powierzonych zadań, a współpraca z nim przebiega bez zarzutu. Biorąc pod uwagi powyższe polecamy usługi lektora Dariusza Marchewki.

Zarząd Fundacji „Wygrajmy Razem”

Nazywam się Tomasz Bielawiec jestem aktorem Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie ze stażem zawodowym 27lat. Jestem również lektorem zawodowo czynnym z podobnym stażem. W swojej karierze miałem przyjemność poznać wielu realizatorów dźwięku (czasem wątpliwą). Ale nie o mnie to rzecz.

Aktualnie po prawie rocznej można powiedzieć znajomości pierwsze skojarzenie jakie mi przychodzi na myśl związane z Darkiem to moneta, dajmy na to złotówka, lub 1 funt angielski, bo ma avers i rewers, oraz szorstkie brzegi.

Na początku może avers.

Dariusza poznawałem można powiedzieć dwuetapowo. Najpierw z relacji innych osób i lektury Jego wpisów na grupach poświęconych tematyce lektorskiej i porad sprzętowych z dźwiękiem związanych. Jego postać poza magiczną formułką (czytał Tomasz Bielawiec montaż i realizacja Dariusz Marchewka), którą wypowiadałem po ukończeniu czytania książki, poznawałem z wpisów wyżej wymienionych grup tematycznych. Jawił mi się jako postać szorstka, obcesowa niekiedy, oraz pewna siebie, która nie idzie na kompromisy. Zacząłem wnikliwie czytać i wsłuchiwać się (bowiem najczęściej były to nagrania osób proszących o ocenę własnych umiejętności pracy z głosem, przepraszam były to próby pochwalenia się, że ktoś został lektorem i to od razu jakim doskonałym skoro nagrał “coś”). Tak, nie nie były to najmilsze słowa, ale za każdym razem przyznawałem Dariuszowi rację. Szczery i surowy, aż do bólu, ale tylko takie słowa spowodują, że mądry człowiek pochyli się na sobą i swoją pracą i wyciągnie wnioski na przyszłość, aby doskonalić swój warsztat.

Rewers

Miałem problem z wysterowaniem sprzętu mojego studia do nagrań. Podczas krótkiej porady telefonicznej ustawiłem aparaturę tak, że znajomy właściciel studia nagrań zapytał, czy zmieniłem sprzęt, bo brzmię jakbym zrobił nagranie w profesjonalnym studio. Uwagi, które otrzymałem od Dariusza co do nagrań zawsze dowodziły tego, że jest w stanie usłyszeć dosłownie wszystko i ma rację zawsze. To nie podlega dyskusji przynajmniej w mojej ocenie.

Reasumując, tak polecam Dariusza Marchewkę jako producenta i realizatora dźwięku, oraz świetnie brzmiącego lektora.

Darka poznałem przez przypadek na grupie facebookowej. Tylko, że ja w przypadki nie wierzę i dobrze, bo bym go nie spotkał. Potrzebowałem pomocy profesjonalisty i takiego znalazłem. Dokonałem nagrania wywiadu bardzo dla mnie wartościowego, gdzie jakość głosu po stronie mojego rozmówcy (online) była delikatnie mówiąc słaba. Tak naprawdę było źle, bardzo źle. Nagranie za pomocą laptopa i seryjnego w niego wbudowanego mikrofonu. Do tego brak słuchawek. Dariusz nie tylko uratował to nagranie, ale sam dobrał muzykę i zmontował cały wstęp. Wszystko bez mojej jakiekolwiek ingerencji. Po prostu na “czuja” wiedział, co mi jest potrzebne. I trafił na 100%. Doświadczenie jednak robi swoje.

Najciekawsze, że to dopiero część zalet naszego spotkania. Kolejne to uzyskanie bardzo użytecznych na przyszłość informacji technicznych oraz stały kontakt podczas pracy nad projektem. Mówiąc krótko, co jest bardzo trudne w tej sytuacji. Darek to osoba, na której po prostu można polegać dla kogo za każdym projektem stoi przede wszystkim człowiek i jego potrzeby i za to należy mu się szacunek. Profesjonalizm i umiejętności, dostajesz w zestawie w jego przypadku:)

Wojciech Górek

“Jak żyć lepiej” – podcast poszerzający wiedzę w zakresie idei oraz metod, wpływających na poprawę jakości życia.

Nazywam się Edwin Tarka. Jestem prezenterem radiowym, związanym z kutnowskim radiem Q. W czasie wolnym, udzielam się również jako klawiszowiec i wokalista. Współpracowałem z lubelską blues-rockową kapelą Shapeshifter, a obecnie tworzę wraz z kolegą ze Zduńskiej Woli, eurodance’owy projekt Ambrozja.

Z Dariuszem współpracuję od ponad roku, zarówno w zakresie nagrań lektorskich, jak i miksu muzyki. Z całą pewnością przyznaję, że zarówno usługi lektorskie, jak i kwestie związane z cyfrową obróbką dźwięku, są przez Darka traktowane z namaszczeniem i pełnym profesjonalizmem. Z nagrywanych przez niego spotów usatysfakcjonowana jest rozgłośnia, w której pracuję, a prywatnie jestem wielce zadowolony z wykonanych przez Darka miksów utworów.

Jest to fachowo wykonana praca, przy użyciu specjalistycznego oprogramowania DAW i plug-inów renomowanych marek, dostarczona w terminie i za rozsądną cenę. Może i z Darka trochę Typ Niepokorny. Przywiązuje dużą uwagę do detali i otwarcie, czasem bardzo dobitnie uświadamia klientowi niedoskonałości w przesłanym do miksu materiale. Jednak w tym przypadku to cecha in plus.

Dariusz jest osobą słowną i profesjonalną, a wykonane przez niego spoty reklamowe, filmy instruktażowe, czy zmiksowane utwory, po prostu Brzmią przez duże B.

“Nazywam się Joanna Zdobylak i współpracę z Darkiem rozpoczęłam w roku 2017. W jego studiu nagrywam covery przeróżnych utworów polskich i zagranicznych. Jak dotąd wspólnie nagraliśmy pięć piosenek. Darek jest niezwykle profesjonalnym realizatorem dbającym o jakość nagrań i komfort wokalisty podczas wspólnej pracy. Jest także perfekcjonistą, który nie pozwoli na to, aby utwór zwyczajnie nagrać i wyjść.Wymagając od siebie nie szczędzi również wokaliście konstruktywnych wskazówek i uwag mających na celu najwyższą jakość, wydobycie z utworu jego piękna i dynamiki oraz zadowolenie obu stron. Umieszczając nagrane u Darka utwory na moim kanale na Youtube spotykam się z bardzo pozytywnymi opiniami osób ich słuchających…

Uwagę na jego realizatorski kunszt zwracają znajome osoby z branży muzycznej tj. muzycy, trenerzy wokalni, czy wokaliści. Darka profesjonalizm w połączeniu z uwzględnianiem potrzeb wokalisty sprawiają, że utwory przez niego nagrane można z czystym sumieniem publikować i podbijać nimi muzyczny świat. Polecam więc jego usługi wszystkim tym, którym zależy na wysokiej jakości nagrań, niezwykłej dźwiękowej oprawie nagrywanych utworów i realizacji na najwyższym poziomie.”